Czy zmiana dostawcy oznacza zmianę możliwości ?

Poszedłem po chleb i pytam, który jest dobry. Sprzedawca odpowiada ten jest dobry i ten jest dobry i tej jest dobry. Pytam więc, a gdyby Pan miał teraz kupić to jaki by Pan wybrał dla siebie?

A wie pan, ja kupuję codziennie inny.

Dobra koncepcja myślę. Jeżeli jedna piekarnia coś zepsuje lub coś dodaje czego nie chcesz, to tym samym zmniejszasz szansę zachorowania, kupując codziennie od innego piekarza a przy okazji orientujesz się lepiej w rynku pieczywa.

Bo wie pan, kontynuuje sprzedawca, to jest tak, kupujesz świetne wędliny u jednego rzeźnika, a za pół roku jakoś robią się gorsze więc idziesz do drugiego dobrego rzeźnika i tak w kółko.

Czy to oznacza, że natura chce nam coś podpowiedzieć? Ciekawe co to oznacza dla Ciebie?

Ciekawe co to oznacza dla przedsiębiorczości?

Tak na pewno to oznacza zmianę, a sama zmiana może spowodować rozwój.

Zainspirował Cię ten wpis?
Podziel się ze znajomymi:

1 Komentarz

 1. Marzena_Ewa_Weronika on 20 czerwca, 2008

  Tylko że, w rzeczywistości, przynajmniej z mojego doświadczenia jest też tak, że jak już znajdę odpowiedniego piekarza, a chcę aby to był człowiek świadomy, który używa wyłącznie naturalnych składników, zna się na żywieniu i gardzi chemią, czyli zamiast barwić chleb na ciemno i mówić że to razowy (a razowy nie jest) robi prawdziwy razowy i do tego ma pozytywną energię, czyli kocha to co robi i wkłada w to pieczywo pozytywną energię – to czy zechcę go tak łatwo porzucić lub zmienić?
  Ilu takich piekarzy jest na świecie?
  garstka pewnie…
  czy mam za duże wymagania?
  pewnie, zawsze sama mogę sobie ten chleb upiec ale po co, skoro jest piekarz – więc niech ten piekarz jest piekarzem z powołania i niech kocha to co robi – może to jest właśnie właściwy kierunek rozwoju przedsiębiorczości – miłość do swojej profesji

  no i wiem, że mówię to przede wszystkim sobie..
  dziękuję Andrzejku 🙂
  m

Twój komentarz