Strona głównaCzym jest coaching?Co to jest Coaching?


Coaching jest procesem pomagającym ludziom się poprawiać. Tak, żeby działali jeszcze lepiej. Osiągali wyżyny swoich możliwości. Stawali się lepszymi. Lepiej się komunikowali. Również ze sobą. Sprawniej działali i osiągali zamierzone cele. Robili to co robią: lepiej, szybciej, łatwiej, taniej.

Samo słowo oznacza powóz, który można porównać do taksówki przewożącej nas z jednego miejsca do drugiego.

Kiedy coachujemy kogoś, to tak naprawdę staramy się mu pomóc dostać ze stanu obecnego do stanu pożądanego. Dlatego głównym celem coachingu jest dojście do dobrze sformułowanego celu i pomoc, żebyś ruszył TERAZ w jego kierunku.

Coaching jest procesem zorientowanym na błyskawiczny rezultat i zawiera się w takiej oto prostej formule:

Zasada działania Coachingu


W coachingu diagnozujemy zarówno stan obecny, jak i stan pożądany. Sprawdzamy, czy rzeczywiście stan pożądany jest stanem pożądanym. Następnie odnajdujemy zasoby, dzięki którym klient dojdzie tam, gdzie pragnie być.

Końcowa faza to TEST, czyli sprawdzenie jakości zachodzącej zmiany i spójności w realizacji zamierzeń.

Coaching odbywa się w pętli modelowanie-coaching:

Pętla modelowanie-coaching


Coaching, to też, w najbardziej eleganckiej formie osiąganie nowych rezultatów: osobistych, zawodowych i biznesowych. Planowanych i nieplanowanych - bo ukrytych w Twoim potencjale.

Coaching, to wykraczanie poza dotychczasowe ramy, stwarzanie nowej wizji i nowej tożsamości siebie i organizacji.

Coaching, to rozwój osobisty i organizacyjny wspierający wydajność i relacje.

Coaching, to też niekończący się proces. Ciągła transformacja osób i zespołów pozwalający kreować nową rzeczywistość i przyszłość tak, by niemożliwe stało się możliwym

Coaching to, po odkryciu marzeń i misji (przeznaczenia), stworzeniu jakby nieosiągalnej wizji przyszłości i działanie zgodnie strategią pojęcia określanego słowem sukces.

Coaching jest kompilacją umiejętności zawodowych coacha, co absolutnie nie idzie w parze z ilością ukończonych kursów czy też przynależnością do organizacji zrzeszających coachów.

Coaching może być zarówno negatywny jak i pozytywny, i oba mogą prowadzić do wzrostu. W coachingu profesjonalnym wykorzystuje się najczęściej coaching pozytywny.

Coaching polega na specyficznej rozmowie nastawionej na cel klienta i umiejętnym zadawaniu pytań przez coacha, w taki sposób, byś osiągnął zmianę i doszedł do tego sam. To najczęściej jest poziom zmiany na poziomie przekonań, bo właśnie przekonania determinują i stwarzają w wielu obszarach Ciebie.

Coaching dotykać powinien tylko pewnej określonej sfery życia zawodowego i osobistego wyłączając poziomy rozwoju duchowego (chyba, że coach jest prawdziwym nauczycielem duchowym), uzdrawiania, leczenia, i terapii.

Coaching to usługa ekskluzywna i tym też jest AMH Coaching!

AMH Coaching to coaching transformujący!

AMH Coaching to coaching macierzowy. Proces na wielu przestrzeniach i poziomach zmiany.

AMH Coaching to coaching restaurujący, gdzie stare uzyskuje pierwotny blask, pierwotną wibracje, urok i czar, tworząc nową prawdziwą jakość.

Dla Kogo zatem jest?


Nasz klient to osoba będąca na progu transformacyjnej zmiany i przemiany. Czująca potrzebę wejścia wyżej i przekroczenia Horyzontu Zdarzeń.

To osoba czująca potrzebę rozwoju, ale też świadoma, że sama nie może wejść wyżej. Potrzebuję zewnętrznego bodźca – tutaj coachingu.

To osoba potrzebująca oczyszczenia czyli neutralizacji mentalno-behawioralnych barier i przeszkód.

To osoba przedsiębiorcza, choć sama nie musi być przedsiębiorcą.

To osoba, której podstawowy cel związany jest z biznesem, karierą, projektem, itp.

To osoba o określonym poziomie mądrości. Najczęściej formalnie lub nieformalnie wykształcona.

To osoba, dla której roczny kontrakt stanowi gwarancję zmiany. Czytaj transformacji, bo własnie AMH Coaching jest procesem rocznym, choć zmiana dokonywana jest najszybciej jak to możliwe.

Proces AMH Coaching obejmuje trzy obszary. Pełniej opisany jest na www.amhcoaching.pl.

Obszar pierwszy nazwany AMH Change obejmuje oczyszczenie z mentalno-bechawioralnych naleciałości powstrzymujących transformację.

Drugi AMH Flow to przejście do stadium kierowania się w życiu własną intuicją jako najlepszym doradcą i przewodnikiem.

Trzeci AMH Biznes obejmuje działania związane z realizacją celów biznesowych.

Jeżeli poczułeś, ze AMH Coaching jest dla Ciebie to serdecznie zapraszam.

Komentarze:
To wszystko służy przede wszystkim tym, którzy na tym zarabiają. -Uczniowie- tracą czas i pieniądze.
Adam, 2014-11-10 21:58

Zgadzam się z Adamem
Beata., 2015-07-03 16:44

Zarabiasz? Daj zarobić innym!
Ela, 2015-07-12 11:25

Uważam,że couching w wyżej przedstawionej formie jest konieczny ..dla osób poważnie myślących o życiu i biznesie...oczywiście można bez ..ale to już wola tych 95% narzekających na swój los......
Bogdan, 2015-07-19 21:36

kolejna turbo bzdura. Zero odpowiedzialności za efekt. Skoro te pierdoły to odpowiedź na wszystkie problemy. To dlaczego góry śmiecio filozofii mówi innym jak osiągnąć sukces zamiast samemu to zrobić.
Anonim, 2015-08-02 23:22

panidyrektorprzedszkola zafunduwała nuczycielom szkolenie zćoachingu czy to potrzebne naszym dzieciom
mama, 2016-02-16 19:49

RAPTYLIANIE ATAKUJĄ! Na różne sposoby. Selekcja już trwa.
Swój, 2016-02-28 16:20

Coaching to sztuka zadawania trafnych pytań, które potrafią odkryć nasz potencjał. Skuteczny coaching potrafi zmotywować nas do działania. W końcu musimy wziąć życie w swoje ręce! Taki właśnie jest coaching [MODEROWANE]
Lena, 2016-03-03 08:20

troche glupie...ale mialam sen..staralam sie o prace..potrzebowano osobe, ktora zajmowalaby sie kolczyngiem..pierwszy raz w zyciu uslyszalam to slowo a mam 62 lata..osoba ktora mnie przyjmowala zadawala dziwaczne pytania z roznych dziedzin zycia..pytania te w zaden sposob sie ze soba nie wiazaly..wygladalo na to, ze chciano mnie poirytowac..spytalam, czy o to im wlasnie chodzi, bo mi sie przestalo to podobac..pan powiedzial..jest pani przyjeta...nie dawalo mi to slowo spokoju...dzis o nim poczytalam sobie na internecie...ot takie nowe doswiadczenie emerytki:)
Wanda, 2016-03-07 21:32

Miałam z panem Coaching który ze mną prowadził.Pan przedstawił się za chwilę powiedział, że musi wyjść ponieważ jestem nerwowa zostawił mnie i wyszedł.Pan czepiał się do wszystkiego, nawet do lat pracy że pięć lat w danym zakładzie to mało powiedział że muszę być bardzo konfliktowa itd.Doprowadzil mnie do takiego stanu że się boję iść na następne spotkanie.
monia, 2019-01-23 13:55

Jestem po studiach dietetycznych, jednak od zawsze chciałam zostać coachem. Jest jeszcze dla mnie szansa? :p
Kasia, 2019-07-02 10:54

@Kasia pewnie, że jest. Możesz nawet to ze sobą połączyć :D
ewa, 2019-07-03 11:13

@Kasia przecież to się ze sobą łączy. Coach to osoba, która potrafi nie tylko pomóc z zakresu psychologii ale także zdrowego trybu życia (dieta, sport) i doprowadzić swojego klienta do ogólnie rozumianego rozwoju osobistego. Poszukaj studiów podyplomowych albo magisterskich
Asap, 2019-07-07 21:46

@Ewa właśnie o czymś takim myślałam, tylko nie wiem za bardzo jak zacząć... @@Asap niestety większość osób od razu wrzuca psychologię i coaching do jednego worka, dlatego nie wiem, czy ktoś by się mną zainteresował. Są takie studia?
Kasia, 2019-07-08 11:07

@Kasia jeśli masz już magistra to wystarczy poszukać sobie fajnych studiów uzupełniających właśnie w zakresie coachingu. @Kasia np. coaching stylu życia. Może Ci się spodoba?
ewa, 2019-07-09 10:06

@Ewa pierwsze słyszę o takim kierunku, gdzie takie cuda wykładają? Ciekawe co kryje pod sobą zwrot -stylu życia- różni się to czymś od zwykłego coachu ?
Natalia, 2019-07-09 13:46

@ewa 2 lata studiów i już jest wiedza w zupełnie --innym-- zakresie, jak dla mnie spoko ^^ @Natalia na Vistuli jest taki kierunek. To jest połączenie aktywności fizycznej, zdrowej diety no i oczywiście sfery emocjonalnej.
Fiona, 2019-07-12 11:18

@Ewa Vistula z Warszawy ma taki kierunek studiów magisterskich. Nazwa jak nazwa, nie ma się za bardzo co doszukiwać drugiego dna w 3 wyrazach. Studia z tego co czytałem mają przygotować do uzyskania między innymi certyfikatu międzynarodowego dla coachów i ogólnie przygotować do pracy w zawodzie.
Tytan, 2019-07-12 11:40

@Tytan czyli te studia trwają całe 5 lat? I czy ten certyfikat ma znaczenie w pracy coacha? @Natalia przemawiają do mnie te studia, może się skuszę :3
roda, 2019-07-13 11:10

@roda studia trwają 2 lata, czyli 4 semestry. Ale no trzeba mieć wcześniej dyplom. @roda taki certyfikat to na pewno duże ułatwienie. Zawsze inaczej patrzy się na osoby z papierem
Stanley, 2019-07-22 10:31

@Stanley czyli jakim absolwentom są dedykowane te studia? @roda mnie zastanawia, gdzie potem taki coach miałby pracować?
Derka, 2019-07-24 10:49

@Derka absolwentom psychologii, dietetyki, ale po np. AWF też mamy szansę ^^ @Derka może we własnej --klinice--? Chociaż na pewno jest szereg możliwości, tak jak to z coachami bywa ^^
Wilk, 2019-08-01 12:27

@Wilk i po takich dwóch latach ludzie z różnych kierunków są odpowiednio wykształceni w tych 3 sferach? Aż trudno mi w to uwierzyć. @Wilk a może w SPA? Widziałabym tam taką osobę, na pewno ludzie chcieliby skorzystać z jej usług.
Dominika, 2019-08-06 10:48

A, co z sytuacją kiedy nie mamy wspólnego języka komunikacyjnego;
Szymon, 2020-02-27 19:07

Trafny artykuł. Warto dodać swoją ofertę coachingową na SuperCoach.pl: https://supercoach.pl/
coach, 2020-07-16 13:26


Zamieść swój komentarz »