Strona główna


Artykuły » Bohaterowie są zmęczeni

Jesteś Bohaterem. Radosnym, zadowolonym, uśmiechniętym. Ale... czy zawsze?

Kiedy przeczytasz tę historię, zastanów się ...
Jest to historia Bohatera. Prawdziwa i nieprawdziwa. Czym więc jest i czym może być?

Może być zerwaniem z nałogiem: paleniem, piciem, narkotykami. Wygraną walką z nieuleczalną chorobą. Nowym przedsięwzięciem biznesowym. Nowym projektem. Nową tożsamością. Pokonaniem wewnętrznego kryzysu.. Zmianą złego nawyku. Czyli wszystkim tym co jest dla Ciebie sporym wyzwaniem.

Wyobraź sobie, że usłyszałeś wezwanie zrobienia czegoś Wielkiego albo małego. Wiem, że dla niektórych ludzi wyzwaniem jest pomalowanie mieszkania, a właściwie przeraża ich bałagan związany z remontem.

Słyszysz wezwanie i teraz zależy od Ciebie co z tym zrobisz dalej, bo wiesz że za chwilę czeka Ciebie...

Przejście przez próg, za którym nie ma już odwrotu. Malarze już są w domu. Za tym punktem rozciąga się nowe... Nie masz żadnej mapy, instrukcji. Teraz potrzebujesz wsparcia. Potrzebujesz....

Znaleźć opiekunów: strażników, mentorów, sponsorów, nauczycieli, coachów albo nowych malarzy. Teraz czeka Ciebie

Podjęcie wyzwania i starcie z demonami (nieodpowiedni malarze, nie ten kolor). Demon jest przeciwko Tobie. Jest Twoją obawą. To tak naprawdę coś wywołującego Twoje negatywne uczucia i emocje. Problemem jest Twój strach. Toczysz Walkę z własnymi słabościami. Demony nie są na zewnątrz, są w Tobie. Jak się ich pozbyć?

Możesz się uśmiechnąć i zmienić przekonanie, że malowanie jest orgazmem i wygonić malarzy, zawołać lepszych lub samemu zrobić to lepiej. W ten sposób zdobyłeś nową umiejętność. Koniec? Nie. Wyrzuciłeś malarzy, ale teraz chcesz pomalować mieszkanie. Masz...

Wykonać zadanie- Ufffffffffffff. Wreszcie koniec.

Co teraz? Teraz zaproś gości i pokaż Swoje dzieło, bo to jest Twój...

Powrót do domu, kiedy dzielisz się zdobytym doświadczeniem, umiejętnościami i wiedzą Pokazujesz swój dom Światu, a wszyscy widzą w Tobie Nową Osobę... Malarza Pokojowego a może Picasso.

Odbywasz swoją podróż przez Życie sam, ale nie sam. Potrzebujesz ludzi wielu jeżeli chcesz od życia wiele. W Twojej wyprawie opiekun-coach pomoże osiągnąć cel i sprawi, że wrócisz do domu..., bo tak naprawdę Każdy potrzebuje Coacha.Przypis: Pierwszy raz o idei Podróży Bohatera usłyszałem od Roberta Diltsa. Swego czasu Joseph Cambel zbadał, wśród różnych kultur, wiele mitów, legend i prawdziwych historii tyczących bohaterów. Zastanawiał czy istnieje cos wspólnego, jakiś schemat, wspólny motyw, który je łączy. Archetyp bohatera. Swoje spostrzeżenia opisał w książce Bohater o tysiącu twarzy.Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »