Strona główna


Artykuły » Magia słów

Odpowiednie słowa mogą wznieść Ciebie na wyżyny twoich możliwości a nieodpowiednie nawet zabić. Słowa są symbolami, przy których pomocy opisujesz świat, porozumiewasz się z innymi ludźmi, budujesz relacje.

Te same słowo, dlatego że jest tylko symbolem znaczy co innego dla Ciebie, a co innego dla mnie. Weźmy pierwsze lepsze. Żarówka. Kiedy Ty i ja usłyszymy żarówka - o czymś innym pomyślimy.

Ty możesz zobaczyć czterdziesto-watową żarówkę, ja stu lub też energooszczędną. Możesz też skojarzyć ją ze światłem, lub z czymś znacznie gorszym - brakiem prądu w całym mieszkaniu.
Bo kiedyś, gdy się przepaliły żarówki było ciemno przez jakiś czas. A przez tę ciemność uderzyłeś się i poczułeś ból. Nagle żarówka może kojarzyć się Tobie z bólem. I tak nasze doświadczenia stale nas programują.

Wniosek!

Twórz dobre doświadczenia. Takie, które Ciebie wzmacniają i budują. Mądrzy ludzie używają dobrych słów, właściwych słów.

I Ty też tak z sobą rozmawiaj. Jak usłyszysz w myślach coś głupiego krzyknij zamknij się!

Coaching jest również magią słów. Odpowiednich słów. Powiedzianych we właściwym czasie i właściwej kolejności.Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »