Strona główna


Artykuły » Przekonania

Jeżeli celem każdej formy życia jest rozwój i przekazanie, danie czegoś wartościowego światu i następnemu pokoleniu (życia). Swojego indywidualnego przekazu a zarazem wyrazu siebie, to sądzę, że powinniśmy równo rozwijać się w trzech wymiarach:
  • Duchowym – masz naturalną potrzebę miłości;
  • Fizycznym – chcesz być maksymalnie sprawny;
  • Umysłowym – umiesz sobie radzić w życiu.

I gdy masz to wszystko to jeszcze potrzebujesz kasy. Zarabianie pieniędzy jest umiejętnością i sposobem myślenia. Więc można trzeba się tego nauczyć.

Jak to robić najlepiej?

Naturalnie, swobodnie, łatwo, lekko i przyjemnie.

Robienie tego w sposób naturalny a zarazem łatwy i przyjemny stanowi tylko wyraz przekonania i woli.

Większość z nas zgodzi się, że robić upragnione rzeczy to żyć. Żyć życiem - jakiego pożądamy i jakie kreujemy.

Podział życia na sfery jest założeniem – modelem i nie może oddać w pełni jego złożoności i zapętlenia.

W każdym z wymiarów: duchowym, intelektualnym, fizycznym i finansowym zawierają się trzy pozostałe.

Trudno o rozwój duchowy bez intelektualnego, fizycznego i finansowego.

Jest niemożliwym prawidłowy rozwój intelektualny bez ducha - czytaj wiary w to co robimy, radosnych komórek cieszących się ze zdrowego pożywienia i ofiarowanego im ruchu, i czystego powietrza, i kasy na realizację zamierzeń.

A czym jest rozwój fizyczny, gdy nie wiesz jak to robić, nie masz odpowiedniej wiedzy. Ducha, że chcesz to robić. I tak jest nasz świat skonstruowany, że jak na złość to wszystko kosztuje.

Finanse, bez wiary i nadziei. Wiedzy i umiejętności. Radości życia (fizyczność) nie mają żadnego znaczenia. Są zwykłą iluzją istnienia. Są założeniem. Pamiętajmy, że wszelkie dobra tylko dzierżawimy na tym świecie. Jeden więcej, drugi mniej.

Najważniejszym wymiarem jest Duch i cała reszta podąża za nim. Jak go rozumieć, Oto jest pytanie? Jest to bez wątpienia wymiar bardzo osobisty i każdy sam stara się go zdefiniować.

W przygodzie życia osiągnięcie błogostanu, wiary, nadziei powinno stanowić wyraz naszej chęci. W przygodzie życia jego zrozumienie jest też ciekawym wyzwaniem. O sens życia pewnie warto pytać, ale po cholerę znaleźć odpowiedź. Koncentrujmy się lepiej na jego jakości. Zaczynając i kończąc dzień od uśmiechu. A intelekt? Czy jest to wiedza? Czy są to umiejętności? Czy jest to mądrość? Czymże wreszcie jest mądrość? Czy mądrym jest człowiek wielkiej wiedzy i umiejętności a krótko żyjący? I pewnie mogę na te pytania odpowiedzieć. Lepiej jednak, gdy Zrobisz to sam dla siebie.

Twoja fizyczność. Rozumienie ciała. Co dla Ciebie jest dobre a co złe? Jaki rodzaj pożywienia? Jaki wybrać rodzaj ćwiczeń? Jak prawidłowo oddychać? Warto się tego dowiedzieć. To jest bardzo dobra koncepcja dla Ciebie.

Kasa. Najlepsza definicja jaka kiedykolwiek została sformułowana to ta Buckminstera Fullera. Pomyśl - jeżeli w tej chwili rzucasz dotychczasową pracę to jak długo funkcjonowałbyś na tym samym poziomie? Jeżeli miesiąc, to jesteś bogaty na miesiąc. Jeżeli rok, to na rok, a jeżeli do końca życia, to jesteś niezmiernie bogaty.

Odpowiada tobie ta formuła? Jeżeli tak to już wiesz jaki dochód pasywny masz osiągnąć. Problem pojawia się wówczas, gdy rosną nasze pragnienia i potrzeby.

Jak masz problem to często czujesz niezadowolenie. I tak problem zrodził problem. Teraz masz już dwa problemy. Potem Sam dodasz całą resztę niestrawności... Masz też wybór.

Bądź szczęśliwy i radosny teraz. Dobra Reszta sama przyjdzie. Jako dodatek. Tak jak zmysłowa broszka do zmysłowej sukni....

To wszystko o czym teraz piszę, to wyraz moich przekonań. Przekonania nie są prawdą. Są formułami wyjaśniającymi nam nasze postrzeganie rzeczywistości.

Coaching może być i jest często stosowany do zmiany Twoich przekonań. Na przykład chce zmienić przekonanie, że palenie sprawia mi przyjemność! Na bardziej słuszne, że palenie jest do dupy...

Tym też można się zająć.Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »