Strona główna


Artykuły » To nie jest instrukcja miłości

Jak mieć dobre relacje z najdroższymi swemu sercu? Co sprawia, że jedni je mają, a inni mieli? Co sprawia, że jedne małżeństwa trwają w szczęściu długie lata, a inne rozpadają się szybko?

To są ważne pytania i pewnie warto znać na nie odpowiedź. Mam nadzieję, że niniejsza instrukcja pozwoli Tobie mieć lepsze relacje z partnerem długie lata. Taka miłość na MAXXFLOW.

Stwórz więc stosowną okazję ku temu lub poczekaj na właściwy moment . Właściwy oznacza, że miedzy Wami jest wszystko ok. Jest miło i sympatycznie. Przypuśćmy, że wygląda to tak.

Jecie wspólną kolację. Palą się świece. Czujesz zapach seksu.

Zapytaj partnera. Kiedy czujesz, że Ciebie kocham? Odpowiedź pozwoli zrozumieć Tobie jak druga strona postrzega miłość. Nazywa się to odkryciem jej strategii miłości. Najprawdopodobniej zdziwisz się jaką otrzymasz odpowiedź.

Potem zamieńcie się rolami. Niech partner(ka) zada teraz tobie to samo pytanie a Kiedy Ty czujesz, że Ciebie kocham?

Teraz już znacie swoje własne strategie miłości, którymi należy posługiwać się w Waszych wzajemnych relacjach. Od tego być może zależy Wasza przyszłość.

Przykład:
Odpowiedź mężczyzny. Czuję, że mnie kochasz kiedy uśmiechasz się i zaczynasz czule dotykać.

Odpowiedź kobiety. Czuję, że mnie kochasz kiedy mi o tym mówisz a potem czule dotykasz.

Strategia jest pewną sekwencją działań, która jest stale taka sama a gdy się zmieni warto do niej dostosować swoje zachowanie.

W przypadku mężczyzny można opisać to tak. Najpierw powinien pojawić się uśmiech a dopiero potem dotyk. Kolejność jest tutaj najważniejsza.

To są dwie różne strategie. Jakoś tak się dzieje, że w kontaktach z drugą osobą wykorzystujemy nie jej a swoją strategie miłości. W tak zwanych udanych związkach jest odwrotnie. Partner wykorzystuje, najczęściej nieświadomie, strategię partnera.

Wykorzystanie swojej strategii miłości powoduje, bardzo często, rozpad związku.

Ktoś zauważy, ale przecież kiedyś, na początku, było tak fajnie, tak się kochaliśmy... a teraz wszystko jest inaczej, trywialnie i tłumaczy to zmęczeniem materiału czy też czymś innym, przyzwyczajeniem itp. Wiesz o co chodzi.

Odpowiedź jest banalna na początku znajomości, w czasie wielkiej sobą fascynacji, wykorzystywałeś strategię miłości partnera. A teraz wykorzystujesz tylko swoją.

Zmień to. I to czym szybciej, tym lepiej. Przecież może być inaczej. Wykorzystuj strategię partnera. Zobaczysz jak zmieni się Twój i Wasz świat i znowu zaczniecie się kochać. Będzie jak dawniej. Czyli romantycznie i zmysłowo. Powodzenia.

A teraz do dzieła. Miłość wymaga zaangażowania lub zakończenia.Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »