Strona główna


Autocoaching


Czym jest Autocoaching?

To darmowy auto-trening dla dobrego zdrowia (fizycznego, psychiczno-intelektualnego i duchowego) bez przewodnika, mentora, czy coacha. Sam sobie Jesteś sterem i żeglarzem, bo tak czy siak Jesteś. Zmian dokonujesz sam.

Człowiek jest jednością, więc każda forma indywidualnej pracy dla zdrowia, czy to psychicznego, czy fizycznego, czy duchowego, wywiera olbrzymi wpływ na pozostałe.

Zdrowie fizyczne kojarzy się z ruchem. Warto więc odkryć co takiego sprawia Tobie największą radość: spacer, bieganie, taniec, joga, tai-chi, pływanie, gimnastyka, ćwiczenia, itd.

Kiedy angażujesz się całym sobą, np. w taniec. Stajesz się nim. A to jest już medytacja, która raczej kojarzy się z rozwojem duchowym. Kiedy Twoje ciało się rusza, jesteś radosny. Będąc radosnym, stajesz się silniejszym psychicznie. Jak widzisz, jedno zawiera drugie. Drugie – trzecie, a trzecie - pierwsze.

Można więc robić tylko jedno, lub przynajmniej - zacząć od jednego. Właśnie od tego, co sprawia największą ochotę i radość. Od tego, co jest łatwe i przyjemne. Reszta dołączy później. Sam to odkryjesz, czego jeszcze będziesz potrzebował najbardziej.

Natomiast, jeżeli coś Ciebie powstrzymuje, to właśnie w tym miejscu najbardziej potrzebujesz coachingu.

W tej rubryce znajdziesz opis darmowego autocoachingu. Troszeczkę innego...

I jeżeli jest to dla Ciebie interesujące, to czytaj dalej:Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »