Strona główna

Ekspert

Wszystkie fakty przemawiają za tym, że jesteś ekspertem. Mistrzem tego co robisz. Masz odpowiednie kwalifikacje, umiejętności często podparte odpowiednimi certyfikatami, ukończonym kursami, dyplomami uczelni, tytułami naukowymi i osiąganymi rezultatami.

Zatem jakie problemy ma ekspert? Przed jakimi wyzwaniami staje? Co go hartuje? W tym miejscu spojrzę na eksperta z perspektywy coachingu.

Ekspert przede wszystkim jest też człowiekiem, więc przeżywa człowiecze trudy, brak spełnienia. Brak realizacji. Jako ekspert swojej dyscypliny możesz poczuć niedosyt i czasami jest to niedosyt nieokreślony. Sam nie wiesz dokładnie czego chcesz. Niby wszystko jest ok. a jednak…

Czasami może być to chęć zrobienia czegoś dla siebie, na swój rachunek. Czasami coś innego. Rozwinięcie własnego biznesu. Jak by nie patrzeć czujesz, że potrzebujesz zmiany. Jednak zmiana to zmiana. Zmiana niesie nowe, nieznane. Brak poczucia bezpieczeństwa. Zmierzenie się ze słabościami.

Jesteś w podwójnym wiązaniu niemożliwości. Rzucić to co dotychczas robisz, a co jak się nie powiedzie? Jak się utrzymam? Z czego będę żył? Nie mam przecież gwarancji? Wątpliwość goni wątpliwość, więc pozostajesz na starym i dalej źle się z tym czujesz. Czas leci, a poczucie niespełnienia narasta wprost proporcjonalnie. Tak źle i tak niedobrze.

Skąd ja to znam? A może jest inaczej, wszystko idzie dobrze, tak jak planujesz, spełniasz się w tym co robisz. Finansowo też jest ok. realizujesz dobry scenariusz siebie i skoro ci się wiedzie to czy potrzebujesz coachingu? To zależy, jeżeli czujesz, że tak to tak, jeżeli czujesz, że nie, to nie.

Coaching działa tylko wówczas jeżeli sam tego chcesz, wówczas stwarzasz jakby szansę dostanie tego co masz dostać, ale coś mi się wydaje, że jak ci się wiedzie to sam nawet nieświadomie darowujesz sobie możliwość spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy są Twoimi przyjaciółmi, znajomymi, nauczycielami, wzorami, mentorami, mistrzami jednym słowem coachami. Ty sam jesteś tym samym dla nich. Jesteś uczniem i nauczycielem w jednym.

Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »