Strona głównaPokonać uzależnienie

alkohol, papierosy, jedzenie, narkotykiMiły, ciepły głos oznajmił, jest dzisiaj…słońce już wzeszło i jest naprawdę dobra godzina do wstawania. Cicho grała muzyka. Przeciągnąłem się. Głos kontynuował.

Heeej. Witam serdecznie. Fajnie, że Jesteś i budzisz do ż y c i a.

Za chwile podamy prognozę na dzisiaj, ale najpierw posłuchaj tego… Zagrała moja muzyka. Skąd to wiedzieli? Chyba jeszcze śpię?

Głos zaczął mówić. Dzisiaj Jesteś prawdziwie uzależniony od działania. Dzisiaj sprawiasz innym i sobie wiele radości. Dzisiaj jesteś wolny. Dzisiaj kochasz i Jesteś kochany. Dzisiaj uśmiechasz się. Dzisiaj jesteś prawdziwie bogaty. Od dzisiaj to twoje nowe nawyki.

Od dzisiaj Jesteś uzależniony od dobrego.

Więc obudź się…Miłego dnia.

Więc się obudziłem, bo warto było…bo słońce już wzeszło i naprawdę była dobra godzina do wstawania.

I może jest to też dla Ciebie dobra godzina do wstawania. Dobry czas do zmiany. Jeżeli tak to zapraszam na coaching zmieniający Twoje złe nawyki i uzależnienia. Nie wiem jakie one są, ale mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni. Wszyscy działamy nawykowo. Schematycznie i to jest ok. Mamy tak za sprawą wyższych praw i własnego oprogramowania nabytego w procesie życia.

Jednak bywa tak, że jedne nawyki są dla nas dobre inne nie.

Następna dobra dla Ciebie wiadomość to ta, że jeżeli z taką łatwością się nauczyłeś złych nawyków to z taką samą łatwością możesz się ich oduczyć. I w tym pomaga coaching.

Nawyki to bezwiedne, automatyczne zachowania, których wydaje się, że nie kontrolujemy. Na przykład fobie i lęki albo obżarstwo, oglądanie wszystkiego w telewizji itd.

Nawyki podzieliłbym na te , które Tobie dobrze służą i te, które Tobie źle służą. Nie ma znaczenia skąd je masz i dlaczego. Ważne, że chcesz je zmienić.

Te, które dobrze służą też podzieliłbym na dwie grupy śmieszne i pożyteczne. Śmieszne to gdy bawisz się włosami, dłubiesz w nosie lub nie daj Boże gdzie indziej i jest Ci głupio jak to robisz w towarzystwie.

Pożyteczne, to na przykład nawyk pracy, zarabiania pieniędzy, uśmiechania się itd. Wiesz o co chodzi. Lista jest długa. A swoją drogą mógłbyś zrobić sobie taką listę pożytecznych nawyków. Czytaj zachowań.

Złe nawyki to te, które w konsekwencji prowadzą do przedwczesnej śmierci.

Myślę tutaj o nadmiernym i złym jedzeniu, paleniu, piciu alkoholu czy narkotykach. Czy też zachłannym pożądaniu. W tym także bogactwa.

Są też złe nawyki znacznie lżejszego kalibru. Nawet przez nas świadomie nierozpoznane. Takie nawyki sprawiają, że nasze życie jest zwyczajnie kiepskie i sam Jesteś zły na siebie.

Niektórzy, całe dotychczasowe życie chodzą do znienawidzonej pracy i to tylko dlatego, że szli tam wczoraj i przedwczoraj.

Może to też być nawyk bycia w ciągłej awanturze ze światem, żoną, rodziną sąsiadami.

Może to być nawyk plotkowania, obgadywania innych, mącenia, siania nienawiści, wrogości, intrygi.

Nawyki, to też relacje jakie tworzysz z najbliższymi, a te mogą być wznoszące lub nie. Po latach wspólnego życia w małżeństwie, bywa, że uczucia gasną lub czasowo przygasają.

Być może, Twoje małżeństwo jest pomyłką. Wówczas warto się rozstać, ale ja mam dla Ciebie lepszą koncepcje. Namawiam Ciebie do romansu z własną żoną lub z własnym mężem. Jeżeli tak zechcesz to po coachingu zakochasz się na nowo, ale będzie to już miłość dojrzalsza.

Złe nawyki, to złe zachowania, a te jak wiesz można zmienić i dlatego zapraszam Ciebie na skuteczny coachng. Pamiętaj, Ty nie jesteś swoim zachowaniem.

Po coachingu będziesz mógł tylko wspomnieć … tak kiedyś się zachowywałem, albo dodamy do tego jeszcze amnezję. Zapomnisz o wszystkim złym na swój temat i będzie po prostu łatwiej.

Wiem, że znajdą się życzliwy by przypomnieć kim byłeś, ale Ty teraz już będziesz po prostu ponad.

Jeżeli Jesteś gotów doświadczyć wznoszącej zmiany i wznieść się ponad ,to zapraszam na coaching. Zmień teraz zły nawyk odkładania spraw na później lub broń Boże na jutro, bo jutro to dzień, którego nie ma i śmiało pisz andrzej@andrzejhanisz.pl lub dzwoń 510 095 984.

Najpierw telefonicznie lub mailowo uzgodnimy co chcesz zmienić, potem się umówimy gdzie i kiedy się spotkamy lub się nie spotkamy. Z tych czy innych powodów.

Komentarze:
Do tego artykułu nie zamieszczono jeszcze żadnych komentarzy.

Zamieść pierwszy komentarz »